Середа, 24.04.2024, 18:02

ЗДО  «Розвивайко»

Наша  адреса: м. Ніжин, вул. Московська 26, т. 7-16- 42
   Заклад дошкільної освіти № 23 “Розвивайко” - один із найстаріших дошкільних закладів міста. Він був побудований на початку 30-х років як типові ясла для дітей військовослужбовців 19 льотного полку.
     В роки Великої Вітчизняної війни у приміщенні ясел був розташований військовий госпіталь. А вже після визволення міста, у 1944 році, завдяки старанням Рубан Олександри Карпівни, було відновлено роботу дитячих ясел, які у 1985 році були реорганізовані у ясла-садок.
 Нині   заклад відвідує 180 дітей.

Працюють:
     • 2 групи раннього віку - «Сонечко» та «Ромашка»,
     • 4 групи дошкільного віку – «Капітошка», «Бджілки», «Калинонька», «Теремок».

У світ краси, знань та умінь дітей ведуть творчі педагоги, це:
   вихователь-методист  Рибалко Г.П.,
практичний психолог - Жадько Ю.Г.
музичний керівник - Вакулік В.М.;                                                                                               інструктор з фізичного виховання   - Пузік С.О.
   вихователі  - Помазан С.М. ;
 Савіна А.І.,Ваврик І.Л., Литовченко Л.М., Турчин Ю.В., Камінська О.М.,Джеранова М.В
    Смага О.В, Гладка Т.Г.,  ХашабаТ.В.
     Очолює  колектив директор Василенко Людмила Василівна «Відмінник освіти України», «вихователь вищої категорії», "вихователь -методист".
     Назва дитсадка «Розвивайко» вибрана не випадково. Тут відбувається всебічний розвиток малюка  через ігрову діяльність, пізнання довкілля , світ музики та мистецтва та власних потенційних можливостей. А для цього проводиться систематична і цілеспрямована робота не лише з дітьми, а й з педагогами закладу, які у творчому пошуку перспективних напрямів розвитку системи виховання і навчання дошкільників, запроваджують в практику кращі надбання вітчизняної та світової педагогічної думки, етнографічну спадщину України через різні форми  методичної діяльності: творчу  групу "Пошук", семінари – практикуми, теоретичні семінари, тренінги, круглі столи, майстер-класи «А я роблю так…» та інш.

Пріоритетним напрямком  ЗДО  «Розвивайко» є виховання та розвиток всебічно розвиненої особистості через використанння ігрової технології розвитку дітей дошкільного віку В.В.Воскобовича "Казкові лабіринти гри" , коректурні таблиці Н.Гавриш.
        З цією метою в усіх групах дошкільного закладу облаштовані осередки  всебічного розвитку дитини, а саме: «Розумники», «Грайлики», «Талановиті пальчики», «Маленькі господарі», «Центр добрих справ», «Наш театр», центр народознавства «Віночок». В комплексі вони утворюють життєвий простір малюка, в якому він живе, діє, грається, емоційно самовизначається та формується як особистість. Саме тут, в першому суспільному середовищі для дитини проходить її соціальна адаптація до умов життя в товаристві незнайомих дітей і дорослих, виховання ціннісного ставлення до довкілля, природи, людей і самого себе.
     З метою розвитку у малят фізичних, інтелектуальних, мовленнєвих, музичних здібностей працюють гуртки:

- фізкультурно - оздоровчого напрямку "Здоров'ячок"

- мовленнєвого напрямку "Англійська для малят" та "Навчання грамотою"

- музичного напрямку "Домісолька"

- інтелектуального напрямку "Сходинки до інформатики"